Friday, December 2, 2022
spot_img
HomeKRYESORETë shpallet ditë zie në Kosovë

Të shpallet ditë zie në Kosovë

Lobi Euro Atlantik Shqiptar, është tronditur thellësisht nga lajmi i kobshëm për tragjedinë e rëndë që ndodhi sot në Bruckberg të Bavarisë, ku humbën jetën dy vëllezër të mitur nga familja Arifaj e Ratishit të Deçanit.

Kryetari i Lobit, Shukri Ymeri, në emër të gjithë anëtarëve dhe mërgatës shqiptare, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Arifaj, për këtë humbje të madhe dhe tragjedi që nuk e ka goditur vetëm familjen Arifaj, por të gjithë mërgatën tonë.
Dhashtë Zoti që tragjedi të tilla të mos na përsëriten asnjëherë!  U prehshin në paqe shpirtërat e këtyre dy engjujve që u ndanë kaq heret nga jeta e tyre.

Ftojmë institucionet e Kosovës që në nderim të viktimave të kësaj tragjedie, që u ndanë nga jeta në lule të fëmijërisë, ditën e nesërme ta shpallë ditë zie në Republikën e Kosovës.

Me dhimbje të thellë,

Shukri Ymeri Kryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar

spot_img

Most Popular

Recent Comments