Friday, July 10, 2020
Home KRYESORE Miroslav Lajcak: Shihemi në Bruksel

Miroslav Lajcak: Shihemi në Bruksel

19 Qershor 2020

Miroslav Lajcak rrumbullakoi vizitën 3 ditore në Kosovë me ç’rast u taku me liderët kryesor nga Pozita dhe Opozita Kosovare. Sipas tij, ky ishte një udhëtim i suksesshëm për të vazhduar me adresën e radhës Beogradin nga ku do ti shpalos datat e takimeve në Bruksel.

Ai shtoi duke theksuar se njeriu Mund të bisedoj shumë gjëra përmes Telefonit por nuk mund të zëvendësojë takimet sy më sy.

Me liderët në Kosovë bashkëbisedoi për datat, hapat e ardhshëm, modalitetet për një rifillim të shpejtë të Dialogut të lehtësuar nga Brukseli.

Duke shtuar se Mezi pret që të takohet me ta përsëri së shpejti në Bruksel!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments