Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Serbia pranon Republikën e Kosovës, kur detyrohet

Serbia pranon Republikën e Kosovës, kur detyrohet

04 Qershor 2020

Deputeti i LVV Liburn Aliu në seancën e sotme në kuvendin e Kosovës flet për Pranimin nga Sërbia të dokumenteve me mbishkrimin Republika e Kosovës.

Ai në mes tjerash thekson se po të kërkonin Sërbet edhe shefin e AKIs do ta merrnin si peshqesh nga Qeveritë e Grupit PLAN vetëm e vetëm për të keqQeverisur PLANi.

Gjithashtu ia përkujtoi qytetarëve të Kosovës se Qeveria Hoti është e paligjshme, e kontrolluar direkt nga Beogradi e Vucici e të cilës ia bëri votat Presidenti i Kosovës i cili natën pararendëse mblodhi vota duke bredhur nëpër Oda.

Ndiqeni fjalimin e tij këtu:

Liburn Aliu, në emër të GP të LV

“Dy gjëra të pazakonta dje. Maunat nga Serbia me dokumente ku shkruan ‘Republika e Kosovës’, dhe votimi i pazakontë, por i pritshëm i votimit të një qeverie të jashtëligjshme, me vota të mbledhura nga presidenti nëpër oda, dhe e varur nga Lista Serbe. Por, qytetarët e kanë parë që në këtë vend është i mundshëm ndryshimi, modeli është vënë, është proces që nuk i dalin para as shkeljet kushtetuese dhe as kërcënimet e akrobacitë. Keq për LDK-në që i dha një goditje Kosovës, por edhe kjo nuk ka mbaruar ende, është betejë e filluar.” – Liburn Aliu, në emër të GP të LV

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Thursday, June 4, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments