Thursday, December 1, 2022
spot_img
HomeKRYESORESabri Fejzullahu Çelësi i Prishtinës

Sabri Fejzullahu Çelësi i Prishtinës

11 Qershor 2020

Sabri Fejzullahu këngëtari i dashur për të gjitha moshat i dha Prishtinës shumë hite e këngë të bukura gjatë 55 viteve karrier në muzikë.

Ai sot u nderua me dhuratën më të mirë që do ta dëshironte çdo qytetar i Kryeqytetit të Kosovës.

Sot u bënë 21 vite kur Prishtina u çlirua nga okupatori dhe në këtë ditë të madhe Kombëtare iu nda Çelësi i Prishtinës mega yllit të Prishtinës këngëtarit Sabri Fejzullahu.

Me këtë rast Kryetari i Komunës Shpend Ahmeti theksoi: “Çelësin e Prishtinës” në Ditën e Çlirimit ia dorëzuam Sabri Fejzullahut që përgjatë 55 viteve karrierë i dhuroi aq shumë gëzime, përjetime e kujtime të paharruara Prishtinës“

spot_img

Most Popular

Recent Comments