Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Rreth 20 Zyrtar Republikan do të votojnë për Joe Biden

Rreth 20 Zyrtar Republikan do të votojnë për Joe Biden

23 Qershor 2020

Siç raporton Reuters, janë bërë bashkë rreth 20 ish-zyrtar Republican me poste te larta në administratat e Presidentëve Amerikan Ronald Reagan e George W Bush dhe do të dalin e lobojnë për Kandidatin demokrat Joe Biden. Deri në javët e ardhshme kur edhe pritet të bëjnë fushatë kundër presidentit të Partisë së Tyre, pritë t’iu bashkangjiten edhe dhjetëra ish-zyrtar tjerë Republikan.

Zëdhënësi i fushatës së Biden TJ Ducklo tha se po punohet në ndërtimin e një grupimi të gjërë të Republikanëve të pakënaqur më Presidentin Trump.

Sipas tij, një numër i madh i republikanëve janë të tmerruar me punën e Presidentit Trump në politikën e jashtme në katër vitet e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments