Thursday, December 8, 2022
spot_img
HomeKRYESOREQeveria Hoti, emrat

Qeveria Hoti, emrat

03 Qershor 2020

Në seancen e sotme të kuvendit të Kosovës Avdullah Hoti u votua për Kryeministër me 61 vota për, 24 kundër dhe 1 abstenim.

Në vazhdim janë emrat e Qeverisë Hoti

AVDULLAH HOTI – Kryeministër
Besnik Tahiri – Zëvendëskryeministër i parë – AAK
Driton Selmanaj – Zëvendëskryeministër – LDK
Albulena Balaj – Zëvendëskryeministre – Nisma
Goran Rakiq – Zv.kryeministër dhe ministër i Pushtetit Lokal – Lista Serbe
Hykmete Bajrami – Ministre e Financave – LDK
Besian Mustafa – Ministër i Zhvillimit Rural – LDK
Vlora Dumoshi – Ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit – LDK
Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes – LDK
Arban Abrashi – Ministër i Infrastrukturës – LDK
Agim Veliu – Ministër i Punëve të Brendshme – LDK
Armend Zemaj – Ministër i Shëndetësisë – LDK
Selimi Selimi – Ministër i Drejtësisë -AAK
Blerim Kuqi – Ministër i Ambientit -AAK
Meliza Haradinaj – Ministre e Punëve të Jashtme dhe Drejtësisë – AAK
Ramë Likaj -Ministër i Arsimit dhe Shkencës – AAK
Skender Reçica – Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale – Nisma
Vesel Krasniqi – Ministër i Tregtisë dhe Industrisë – Nisma
Dalibor Jevtiq – Ministër për komunitete dhe kthim – Lista Serbe
Enis Kervan – Ministër i Zhvillimit Rajonal – KDP

spot_img

Most Popular

Recent Comments