Tuesday, November 29, 2022
spot_img
HomeKRYESOREPresidenti Thaçi do t'i udhëheq Negociatat Kosovë-Serbi

Presidenti Thaçi do t’i udhëheq Negociatat Kosovë-Serbi

11 Qershor 2020

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka ndezur të gjithë motorrat duke bërë paraqitje publike nga të gjitha llojet për të vazhduar agjendën e tij rreth Kontrollit të Hekurt të Qeverisë Hoti dhe pregaditjës së Publikut se Ai do t’i vazhdoj negocatat me Serbine pavarësisht paknaqësisë popullore dhe kundërshtisë që bie me kushtetutën e Republikës Parlamentare sipas së cilës Kryeministri i vendit do të duhej ti udhëheqte negociatat.

Ai në fjalimin e tij para mediave pas homazheve pran bustit të heroit tonë kombëtar Zahir Pajaziti, e konfirmoi se negociatat do ti udhëheq Presidenti e jo Kryeministri i Republikës Parlamentare.

Në vazhdim ndiqeni paraqitjen e tij:

https://www.facebook.com/watch/?v=250067039590698
spot_img

Most Popular

Recent Comments