Friday, July 10, 2020
Home KRYESORE Presidenti Francez Macron bllokues i Liberalizimit për Kosovën

Presidenti Francez Macron bllokues i Liberalizimit për Kosovën

30 Qershor 2020

Viola von Cramon raportuesja e BEs për Kosovën në një shkëmbim cicërimash me z.Grenell dhe z.Pacolli rreth Liberalizimit të vizave për Kosovën i përgjigjet atij se Kosova tani e dy vite i ka plotësuar Kushtet për Liberalizim.

Siç raporton Schengen Visa News sipas von Cramon pengesë apo bllokues i këtij provesi është bërë presidenti Francez Macron .

Sipas saj, duhet të pyetet Emmanuel Macron pse po i bllokon Kosovarët ta marrin Liberalizimin.

Blames Macron for Delayed Kosovo Visa Liberalization

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments