Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Peter Beyer: EU i vetmi partner serioz për marrëveshje Kosovë 🇽🇰...

Peter Beyer: EU i vetmi partner serioz për marrëveshje Kosovë 🇽🇰 Serbi 🇷🇸

18 Qershor 2020

Në fjalimin e tij në Bundestagun Gjerman deputeti i CDUs Peter Beyer theksoi se Mund të ketë vetëm një proces dhe ai duhet të udhëhiqet nga BE për marrëveshje juridikisht detyruese dhe gjithëpërfshirëse ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Vetëm BE-ja është partner serioz politik dhe ekonomik i Ballkanit Perëndimor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments