Saturday, December 10, 2022
spot_img
HomeKRYESOREPërleshen Boshnjakët për Vota!

Përleshen Boshnjakët për Vota!

Akuzohen Sërbët e Lista Srpska që po përçajnë boshnjakët e Kosovës përmes ndikimit tek votuesi për ngritjen e Adriana Hoxhiq në dëm të partive tjera boshnjake.

Emilija Rexhepi i bëri thirrje publike Kryeprokurorit të Kosovës që të reagoj lidhur me rastin duke thënë se VAKAT dhe UZ-AH partit boshnjake kan luajtur një loj të fëlliqur me SRPSKA LISTËN. Si parti boshnjake kan marrë vota në mjedise të pastra serbe nga votuesit të Srpska listës.

Edhe Duda Balje gjithashtu akuzon Listë Srpska për orkestrim të manipulimit me vota, ndërsa Adriana Hoxhiq mohon akuzat për manipulim votash duke theksuar se nuk ka bërë ndonjë marrëveshje me Listën Srpska.

Në këtë sherr të Lista Srpska është përfshirë edhe Veton Berisha i Partisë Liberale Egjiptiane i cili akuzon LS-në se kan krijuar Nismën Rome për t’ia marr komunitetit të tij mandatin e deputetit.

 

 

spot_img

Most Popular

Recent Comments