Sunday, April 2, 2023
spot_img
HomeTrendeKombëtarePARADA SHQIPTARE 2022 - i DEDIKOHET DIBRËS

PARADA SHQIPTARE 2022 – i DEDIKOHET DIBRËS

New York – 15 PRILL 2022

Parada Shqiptare 2022 i dedikohet DIBRËS!

Faleminderit Ambasadorit Shqiptar në Kombet e Bashkuara z.Ferit Hoxha qe na mundosoj ambjentet e ambasades Shqiptare për kete takim.

Çdo vit organizata Rrenjet Shqiptare – Albanian Roots ia dedikon paraden nje kauze ose krahine te Shqiperise Etnike.

Simjet organizata Rrenjet Shqiptare bashkë me organizatat prezente ne mbledhje ja dedikuan paraden e rradhes DIBRËS.

Ne mbledhje u diskutuan disafakte dhe u shpalosen rregullat e reja per pjesmarrjen ne parade. Vitet e kaluara organizatat me pjesmarrje me te gjatene parade kan passur te siguruar vendin e tyre ne renditje te parades.

Simjet rregullat u ndryshuan dhe renditja do behet sipas organizates/grupit qe ben performance me te mir the te bukur ne parade.

 Tre vitet e fundit Shoqata Atdhetare Dibra eshte votuar si shoqata me e organizuar dhe me profesjonalja ne pjesmarrje te Parades Shqiptare.
Moren pjese Shoqatat: Federata Pan Shqiptare Vatra, Shoqata Atdhetare Dibra, Shoqata Kraja, Shoqata Ulqini, Grupi Rozafati, Shkolla Meso Shqip, Albanian American Pharmacists Association, Albanian America Law Enforcement Association, Albanian American Cultural Center NJ and Albanian Roots at St. Francis College.

Boardi Drejtues i Parades Shqiptare i bën ftesë, artisteve, sportistave dhe personazheve shqiptare qe deshirojn ti bashkohen parades shqiptare të na kontaktojne tek AlbanianRoots@gmail.com

Faleminderit dhe mirupafshim ne Paraden Shqiptare me 11 Qershor 2022.

Marko Kepi

Albanian Roots ~ Rrenjet Shqiptare

spot_img

Most Popular

Recent Comments