Pages Navigation Menu

info@DardaMEDIA.com | 044 609 806

Most Recent Articles

VRASJE

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Mitrovicë, e mërkurë, 23 janar, 2013. Një person, mashkull i përkatësisë etnike shqiptar, rreth 23 vjeçar, vdes nga plagët e pranuara nga armë zjarri, në Mitrovicë, në orët e para të mëngjesit të...

Read More

U përuruan dy shtëpi të reja në veri të Mitrovicës

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Dy shtëpi të reja të rindërtuara në kuadër të aksionit humanitar “Ndihmo edhe ti” janë përuruar të mërkurën në veri të Mitrovicës. Shtëpitë, njëra në Lagjen e Boshnjakëve dhe tjetra në...

Read More

Deklaratë e Qeverisë së Republikës së Kosovës

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Qeveria e Republikës së Kosovës duke dënuar edhe njëherë veprimin e...

Read More

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me ftesë të Kryeministrit të Turqisë, Recep Tayip Erdogan po qëndron për një vizitë zyrtare njëditore në Ankara

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me ftesë të...

Read More

ARRESTOHET NJË PËR TË SHTËNA ME ARMË NË NJË AHENG

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Mitrovicë, e diele, 20 janar, 2013. Për të shtëna me armë zjarri në një...

Read More

KOKTEJ MOLOTOVI NË VERI

Posted on Jan 23, 2013 in Kryesore

Mitrovicë, e diele, 20 janar, 2013. Dy shishe me përzierje ndezëse (koktej...

Read More

Shpërthimet e tensionojnë veriun

Posted on Jan 22, 2013 in Kryesore

Situata e sigurisë në veri të Mitrovicës mbetet e tensionuar për shkak të...

Read More

Dy vjet nga “damkosja” e demokracisë shqiptare

Posted on Jan 22, 2013 in Kryesore

      Sot dy vite më parë u “damkos” keqas demokracia shqiptare....

Read More

Pazaret e Thaçit çuan në heqjen e lapidarit të Luginës

Posted on Jan 22, 2013 in Kryesore

Vetëm tri ditë pas takimit të zëdhënësit të Milosheviqit, Daçiq si dhe...

Read More

Kryetari Mustafa: Biznesi dhe sektori privat ka luajtur rol të madh në zhvillimin ekonomik të Prishtinës dhe Kosovës

Posted on Jan 21, 2013 in Kryesore

Në kuadër të takimeve që kryetari i Prishtinës, dr. Isa Mustafa do të...

Read More

Advertisement

Tiko
:)