Friday, July 10, 2020
Home KRYESORE New York: Senatori Amerikan Marty Golden mbështetë Shqiptarin Marko Kepi!

New York: Senatori Amerikan Marty Golden mbështetë Shqiptarin Marko Kepi!

Senatori i Brooklyn Marty Golden deklaron mbështetjen e tij për shqiptarin Marko Kepi!

Marko punoj për Senatorin Marty Golden për 5 vite ku arriti të siguroj më shumë se $20,000 për paradën Shqiptare, shpallën 4 Shtatorin dita e Nënë Terezes në Shtetin e Nju Jorkut ku i pranishëm ishti Princi Leka i Shqiptarëve.

Princi Leka Zogu, Princesha Elia Zaharia Zogu, Marty Golden dhe Marko Kepi

Marko bashkë me Senatorin vendosën Statujen e Nënë Terezës në Bensenhurst Brooklyn dhe mbas shumë sakrificave arritën të sigurojnë certifikimin e grupit policor “Illyria Society” si grup i autorizuar i policisë së New Yorkut. Gjithashtu kremtoj edhe 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës në Senatin e Nju Jorkut.

Zgjedhjet për Marko Kepin janë me 23 Qershor 2020 ku shpresojmë që për herë të parë në USA shqiptaret të votojnë si një komunitet!

https://www.facebook.com/watch/?v=572691353667949

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments