Monday, December 5, 2022
spot_img
HomeKRYESORENew York: Qëllohet për Vdekje Shqiptari në Manhattan

New York: Qëllohet për Vdekje Shqiptari në Manhattan

02 Maj 2020

Në SoHo të Manhattan në New York në orët e hershme të mengjesit rreth orës 12:30 pas mesnatës siç raporton New York Post qëllohet prapa shpinës me arm zjarri Shqiptari Ganjel Pepaj.

Polici Derek Chauvin duke e shtypur George Floyd

Ngjarja kishte ndodhur pas trazirave në qytet si rezultat i revoltës qytetare ndaj vrasjës së George Floyd. Trazirat në tërë Amerikën po i shfrytëzojnë edhe bandat plaçkitëse të cilat pas zjarrëvënjeve dhe thyerjeve të dyqaneve po vjedhin gjithçka dhe gjithandej Amerikës.

Rasti i Pepaj sipas New York Post kishte ndodhur pas përleshjes së dy bandave plaçkitëse për territor. Pepaj ishte qëlluar pas shpine dhe ndodhet ne Spital me gjasa që të shpëtoj.

spot_img

Most Popular

Recent Comments