Friday, December 2, 2022
spot_img
HomeKRYESOREMinistri Veliu takoi Shefin e EULEX z.Lars-Gunnar Wigemark

Ministri Veliu takoi Shefin e EULEX z.Lars-Gunnar Wigemark

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, ka pritur sot në takim shefin e misionit të EULEX, z. Lars-Gunnar Wigemark.

Në këtë takim u diskutua për zhvillimet e fundit në vend, për situatën e përgjithshme të sigurisë, si dhe për parandalimin e virusit COVID-19.

Ministri Veliu u shpreh i kënaqur  për bashkëpunimin në mes MPB-së dhe Misionit të EULEX-it dhe kërkoi që ky bashkëpunim të intensifikohet edhe më tutje.

Ndërsa në anën tjetër shefi i EULEX-it, z. Wigemarktha se është i përkushtuar për vazhdimin e bashkëpunimit me MPB-në dhe me të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës.

spot_img

Most Popular

Recent Comments