Thursday, December 1, 2022
spot_img
HomeKRYESOREMinistri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Ministri Veliu takoi ministrin e Shëndetësisë, z.Armend Zemaj.

Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zbatimin e masave dhe aktiviteteve tëkoordinuara nga Grupi Ndër-Institucional për Menaxhimin e Incidenteve.

Të dy ministrat bënë apel tek qytetarët që të respektojnëvendimet e Qeverisë së Republikës së Kosovës si dhe masat e IKSHP-së për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19, nëmënyrë që të ruhet shëndeti publik.

spot_img

Most Popular

Recent Comments