Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESOREMinistri Sveçla priti në takim ambasadorin italian, z.Nicola Orlando

Ministri Sveçla priti në takim ambasadorin italian, z.Nicola Orlando

Ministri Punëve të Brendshme, z.Xhelal Sveçla, priti në takim ambasadorin e Italisë në Republikën e Kosovës, z.Nicola Orlando dhe atasheun z.Enrico Gurnari.

Me këtë rast, ministri Sveçla e njoftoi ambasadorin italian lidhur me prioritetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme në forcimin e institucioneve të rendit dhe sigurisë.

Ai gjithashtu theksoi se vlerëson lartë përkrahjen e vazhdueshme që ka ofruar Italia për institucionet e Republikës së Kosovës, në veçanti për MPB-në dhe Policinë e Kosovës, në luftimin e krimit dhe ofrimin e trajnimit dhe ekspertizës nga pala italiane.

Të dyja palët shprehën gatishmërinë për vazhdim të bashkëpunimit të mirë edhe në fushat e tjera me interes të dyanshëm.

spot_img

Most Popular

Recent Comments