Wednesday, December 7, 2022
spot_img
HomeKRYESOREMiku i Shqiptarve Sekretar i ShBA

Miku i Shqiptarve Sekretar i ShBA

Sekretari i ardhshëm i ShBA-ve Antony Blinken loboi që Kosova të pranohej në @UNESCO!

Në cicërimën e tij në Twitter kishte thënë se është i lumtur dhe beson fuqishëm që Kosova të bëhet anëtare me të drejta të barabarta në UNESCO.

Përzgjedhjen e tij për sekretar shteti e ka përkrahur edhe Presidenti Obama për të cilin kishte punuar z.Blinken.

Katër vitet e ardhshme janë një mundësi e artë për Kosovën për të ecur përpara dhe që të arrihet një marrëveshje përfundimtare me Serbinë.

via @admirr_m 🇽🇰 🤝 🇺🇸

spot_img

Most Popular

Recent Comments