Sunday, April 2, 2023
spot_img
HomeBotaEULobi Euro-Atlantik ngushllon familjet e viktimave nga Tragjedia në Kroaci

Lobi Euro-Atlantik ngushllon familjet e viktimave nga Tragjedia në Kroaci

Lobi Euro-Atlantik, organizata gjithë kombëtare e Mërgatës, është e tronditur nga ngjarja e rëndë tragjike në Kroaci e autobusit me bashkatdhetarë që po ktheheshin nga Gjermania drejt Kosovës.

Kryetari i Lobit, Shukri Ymeri, i shpreh ngushëllimet më të thella familjeve që humbën më të dashurit e tyre dhe të lënduarve u uron shërim të shpejtë.

Lobi Euro-Atlantik i falënderon përzemërsisht Qeverinë e Kosoves dje autoritetet kroate që po bëjnë gjithçka për t’iu gjendur pranë të aksidentuarve dhe familjeve të tyre.

spot_img

Most Popular

Recent Comments