Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Liqeni a nxirret nga Moqali

Liqeni a nxirret nga Moqali

16 Qershor 2020

Liqeni Akumulues i Mitrovicës i cili cilësohet si Krenaria e Mitrovicës duket në gjendje të mjerueshme pas dimrit të gjatë, reshjeve pranverore dhe ballafaqimit disamujor me Covid19.

Aktivitetet ambientaliste mungojnë, organizatat jo-qeveritate as nuk kanë fonde as nuk janë të motivuara ti pervjelin mëngët e ta nxjerrin Liqenin nga Moqali.

Ndërsa siç mësuam nga Faruk Mujka zvKryetari i Komunës, Maqina e cila do ta pastroj Liqenin do të vie mbrenda një muaji.

Mbetet të Shpresojmë që deri me 15 Korrik 2020 Liqeni të duket ndryshe mirëpo duhet të kihet parasysh që tani kur Mergimtaret mezi po presim të na vijnë, oferta Turistike e Mitrovicës edhe ashtu e mangët po rrezikohet seriozisht nga papastërtia e Liqenit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments