Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESORELDK partia që askush nuk Besaton me ta

LDK partia që askush nuk Besaton me ta

Anipse kushtetuta Avdullah Hotin e cilësoi si Kryeministër jolegal dhe Qeverinë e tij si Jolegjitime, ai bashkë me LDK-në janë në ofanzivë të ashpër kunder LVV-së dhe në tentim për ta ndalur ramjen e lirë.

Si do të bëhet me Marrëveshjen e Shtatorit 2020 të cilën e nënshkruajtën në Washington DC me Presidentin Trump, mbetën të shihet në ditët e para të Qeverisjes Kurti 2. Sidoqëtëjet, ajo marrëveshje pati një të mirë, Njohjen nga Izraeli.

Në takime të ndryshme herë me biznesmen e herë me qytetarë LDK janë duke provuar ta promovojne Marrëveshjen me Presidentin Trump si diçka pozitive që ka ndodhur gjatë mandatit të tyre mirëpo nuk janë duke e llogaritur që shkatrrimi i LDK-së që e bënë pas tradhtisë ndaj LVV-së dhe përjashtimit të Vjosa Osmanit nga lidhja, do t’iu kthehet bumerang.

LDK nuk arrijnë ta llogarisin që prerja në Besë e elektoratit do ti kushtoj me ndëshkim nga po të njejtit të cilët më në fund a kanë kuptuar së LDK-së i ka ardhur fundi.

Edhe votuesi më i devotshëm i LDK-së e konsideron seriozisht të votoj për Vjosa Osmanin dhe LVV-në.

spot_img

Most Popular

Recent Comments