Wednesday, May 27, 2020
Home KRYESORE Kryeministri Kurti priti në takim ambasadorin e OSBE-së, z.Jan Braathu

Kryeministri Kurti priti në takim ambasadorin e OSBE-së, z.Jan Braathu

Prishtinë, 21 maj 2020
Sot, në zyrën e kryeministrit të Republikës së Kosovës, erdhi për vizitë ambasadori i OSBE-së, z. Jan Braathu, i cili u prit nga kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti.
Ata diskutuan për format e bashkëpunimit në kuadër të misionit të OSBE-së.
Gjatë takimit, u fol gjithashtu edhe për situatën e krijuar nga përhapja e virusit Corona. Ambasadori, z. Braathu, shprehu vlerësimin e tij për punën e Qeverisë në menaxhimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

Kryekuvendarja Vjosa Osmani takoi Shoqatën e të Drejtave të Pacientëve

27 Maj 2020 Osmani: Të drejtat e pacientëve duhet të jenë prioritet i përhershëm  Kryetarja e...

Presidenti Thaçi Euroskeptik, Radikal dhe jo-Racional

27 Maj 2020 Prof. Sabri Kiçmari e cilëson Presidentin e Kosovës në mes tjerash duke përdorur fjalët Euroskeptik, Radikal...

Kryeministri Kurti vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID 19

Prishtinë, 26 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në...

Presidenti Thaçi kërkon Burgosjen e Kryeministrit Albin Kurti

Rexhep MYFTARIPublicist FB 26 Maj 2020 Sot u zyrtarizua kërkesa...

Recent Comments