Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKryeministri Kurti nderon jetën dhe veprën e Fadil Vokrrit në tre vjetorin...

Kryeministri Kurti nderon jetën dhe veprën e Fadil Vokrrit në tre vjetorin e vdekjes

Në tre vjetorin e vdekjes së legjendës së futbollit Fadil Vokrri, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci dhe Kryetarin e Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, nderuan veprën dhe jetën e tij. Ata bënë homazhe dhe vendosën kurorë lulesh te varri i Vokrrit, në varrezat e lagjes “Arbëria”, në Prishtinë.


Kryeministri Kurti e ka vlerësuar lartë personalitetin e Vokrrit si futbollist dhe si më meritorin për pranimin e Kosovës në federatat ndërkombëtare të futbollit. “Fitoret e klubit të futbollit ‘Prishtina’ ishin të lidhura me emrin e tij. Vokrri ishte arsyeja e fitores sepse kur topi ishte në këmbën e tij, ai e pushtonte fushën. Kështu ishte edhe në Federatë. Punoi shumë e pa u lodhur për pasionin e sportistëve tanë”, ka thënë kryeministri Kurti.

spot_img

Most Popular

Recent Comments