Saturday, December 3, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKryeministri Kurti emëron Liza Gashin, zëvendësministre të Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Kryeministri Kurti emëron Liza Gashin, zëvendësministre të Punëve të Jashtme dhe Diasporës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka emëruar Liza Gashin zëvendësministre të Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Znj. Gashi ishte zëvendësministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës edhe në Qeverinë Kurti I. Kryeministri e ka uruar znj. Gashi për pozitën e re dhe i ka dëshiruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të saj.

spot_img

Most Popular

Recent Comments