Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKryeministri Hoti ua uron Boshnjakëve 28 shtatorin

Kryeministri Hoti ua uron Boshnjakëve 28 shtatorin

  Prishtinë, 28 shtator 2020

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit – Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti znj. Duda Balje, deputete e Kuvendit të Kosovës dhe kryetare e Unionit Socidaldemokrat (SDU).

“Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ua uroj këtë ditë të veçantë të gjithë qytetarëve boshnjakë të vendit”,  tha kryeministri Hoti. Ai, po ashtu, theksoi se Kosova ka një traditë të jashtëzakonshme të bashkëjetesës dhe të harmonisë në diversitet etnik, religjioz e kulturor.

spot_img

Most Popular

Recent Comments