Wednesday, December 7, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKryeministri Hoti mori detyrën Qeverisëse

Kryeministri Hoti mori detyrën Qeverisëse

Prishtinë, 4 qershor 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot edhe zyrtarisht e ka marrë drejtimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës. 

Në një ceremoni shtetërore, ai ka parakaluar para Gardës Ceremoniale të Forcës së Sigurisë së Kosovës, e cila ishte rreshtuar në nderim të kryeministrit të ri, ndërsa orkestra e FSK-së po intononte himnin shtetëror.

Pas marrjes së detyrës, Kryeministri Hoti ka mbledhur kabinetin qeveritar, ku ka prezantuar objektivat kryesore të Qeverisë së re.

Kryeministri Hoti, gjatë ditës së sotme, do të bëjë homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova dhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, si dhe do të vizitojë Ministrinë e Shëndetësisë.

spot_img

Most Popular

Recent Comments