Saturday, July 11, 2020
Home KRYESORE Kryeministri Albin Kurti: Nuk e pranon të Shkarkuarin e të Dorzuarin para...

Kryeministri Albin Kurti: Nuk e pranon të Shkarkuarin e të Dorzuarin para Presidentit të Kosovës

03 Qershor 2020

Në adresimin e tij të fundit nga zyra e Kryeministrisë, Albin Kurti Kryeministër në Detyrë në mes tjerash theksoi se NUK do t’ia bëj pranin-dorëzimin e detyrës atij të cilin e kishte shkarkuar dhe i cili edhe u dorzua tek Presidenti i Kosovës.

E quan Qeveri Koti për ta rimuar me mbiemrin e Kryeministrit të ri Hoti duke vazhuar se Levizja VETEVENDOSJE paraqet alternativën për mirëqeverisje.

Pas 4 muaj qeverisje, 39 mbledhje të Qeverisë dhe 213 Vendime për të mirën e Kosovës, ai falenderon bashkëpunëtoret dhe premton kthimin e shpejt dhe vazhdimin e betejës Qeverisëse.

Ndiqeni videon:

Katër muaj qeverisje e mirë

Katër muaj qeverisje e mirë

Posted by Albin Kurti on Wednesday, June 3, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Call: +38349676773

Most Popular

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...

Qeveria Hoti miraton ndalesat e reja

Prishtinë, 5 korrik 2020 Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e dhjetë të saj (mbledhje elektronike), me...

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Recent Comments