Tuesday, December 6, 2022
spot_img
HomeBotaEUHeiko Maas: Kosova ka përmbushur të gjitha kërkesat për Liberalizimin e Vizave

Heiko Maas: Kosova ka përmbushur të gjitha kërkesat për Liberalizimin e Vizave

Gjate vizitës në Kosovë ministri i punëve të jashtme të Gjermanisë Heiko Maas theksoi se ia bëri të qartë Presidentes Vjosa Osmani qëndrimin e Gjermanisë lidhur me liberalizimin e vizave.

Sipas tij, Kosova i ka përmbushur të gjitha kërkesat dhe tani Kryesisht është çështje e besueshmërisë që BE ta mbajë zotimin e saj.

spot_img

Most Popular

Recent Comments