Saturday, December 3, 2022
spot_img
HomeKRYESORE"KOLEKSIONISTI i SYVE"

“KOLEKSIONISTI i SYVE”

Në kuadër të repertorit të rregullt të skenës së vogël vijë premiera e shfaqjes në Teatrin Kombëtar të Kosovës “Koleksionisti i syve” nga Ag Apolloni; dhe me regji nga Ben Apolloni

29 janar 2021 (E premte) ora 19:00, dhe do të përcjellet me  reprizen e para me datë 30 janar 2021 ora 19:00

“KOLEKSIONISTI I SYVE”

“Koleksionisti i syve” është një histori tronditëse e një krimineli që jeton në qilarin e tij, i rrethuar me sytë e viktimave të tij të mbledhur gjatë luftës në Bosnjë dhe Kosovë. Kjo monodramë trajton dashurinë dhe krimin, jetën dhe vdekjen.

Autor: Ag Apolloni

Regjisor: Ben Apolloni

Aktor: Agron Shala

Asistent regjie: Xheraldina Krasniqi

Skenograf: Mentor Berisha

Kostumografe: Yllka Brada

Dizajni i dritave: Sherif Sahiti

Tonist: Arben Aliu

Inspicient: Bajram Mehmetaj

spot_img

Most Popular

Recent Comments