Saturday, December 3, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKM Hoti bëri homazhe tek shtatorja e Ukë Bytyçit

KM Hoti bëri homazhe tek shtatorja e Ukë Bytyçit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, vendosi kurora me lule tek shtatorja e Ukë Bytyçit, me rastin e 18 vjetorit të vrasjes së tij.

“Ngjarja që ka ndodhur atëherë, vërtetë ka qenë goditje e rëndë për votën e lirë, për demokracinë, për familjen dhe për bashkëpunëtorët e tij. Fakti që gjatë gjithë këtyre viteve, çdo qytetarë i Suharekës, çdo qytetarë i Kosovës dhe bartësit e institucioneve të nivelit qendror dhe lokal tregojnë respektin e vazhdueshëm për të, tregon sa njeri i madh ka qenë Ukë Bytyçi”, tha Kryeministri Hoti.

spot_img

Most Popular

Recent Comments