Wednesday, December 7, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKitara e parë me Shqiponjë në duart e Faton Macula

Kitara e parë me Shqiponjë në duart e Faton Macula

Faton Macula kitaristi Shqiptar me famë botërore i cili jeton dhe vepron në New York të Amerikës, që nga sot do të muzikojë me një kitarë unike e prodhuar sipas porosisë së tij tek mjeshtri i kitarave në ShBA Wyatt Wilkie

Pas disa muajshë pune mjeshtri Wilkie ka prodhuar nji kitarë me emrin e Faton Macula dhe me Shqiponjën Shqiptare dhe kjo e bënë kitarën më personale dhe më unike të të gjitha kohërave.

Faton Macula u shpreh super i lumtur që pas një pritje të gjatē tani mund të luaj në kitarën e tij të personalizuar.

Përveç urimeve, shpresojmë që kjo kitarë ta motivoj Fatonin që të na sjell këngë të bukura origjinale por edhe përpunime të hiteve Shqiptare në verzionin Jazz.

Ai më tutje shtoi për DardaMEDIA se mezi po pret të incizoj edhe video me këtë kitarë.

spot_img

Most Popular

Recent Comments