Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESOREKina ia uron fitoren Presidentit Biden

Kina ia uron fitoren Presidentit Biden

Presidentit Kinez Xi Jinping iu deshtën 3 javë për t’ia uruar Presidentit Biden fitoren në zgjedhjet e 3 Nëntorit 2020.

Sipas analistëve Amerikanë, vonesa në urimet nga Blloku Kinez në mesin e të cilëve është edhe Brazili, vonesa është duke ndodhur përshkak të frikës nga hakmarrja e Presidentit Trump i cili deri në dorëzimin e detyrës me 20 Janar 2021 ende mund t’i shkaktoj dëme të reja marrëdhënjeve në mes Kinës dhe ShBA.

Pas fillimit të tranzicionit Presidencial ne Shtëpinë e Bardhë dhe indikacioneve se nuk ka kthim për Presidentin Trump, udhëheqësit tjerë botëror janë duke e konsideruar t’ia urojnë fitoren Joe Biden.

spot_img

Most Popular

Recent Comments