Thursday, December 1, 2022
spot_img
HomeKRYESOREJoe Biden thyen rekordin, kalon 80 milion vota

Joe Biden thyen rekordin, kalon 80 milion vota

Më shumë vota u hodhën në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 sesa në çdo zgjedhje tjetër në histori të SH.B.A.-së, dhe shkalla e pjesëmarrjes ishte më e larta në më shumë se një shekull.

Presidenti i zgjedhur Joe Biden tani ka fituar 80 milion vota dhe fletët e votimit janë ende duke u numëruar. Ky është deri më tani rekordi mbi votat e hedhura në historinë e SHBA. Presidenti Trump mban vendi e dytë.

Totali i Joe Biden thyen rekordin e vitit 2008 prej 69.5 milion votash të hedhura për presidentin Barack Obama. Ish-nënkryetari Biden ishte gjithashtu në atë botë bashkë me presidentin Obama dhe padyshim u vërtetua kontributi i tij edhe tani.

spot_img

Most Popular

Recent Comments