Sunday, April 2, 2023
spot_img
HomeKRYESOREJoe Biden edhe Zyrtarisht President

Joe Biden edhe Zyrtarisht President

Michigan sapo certifikoi rezultatin e zgjedhjeve me ç’rast Joe Biden edhe zyrtarisht është President i ShBA.

16 votat elektorale tani u certifikuan nga 3 zyrtar te zgjedhjeve te cilet votuan për certifikim në favor të Biden ndërsa një zyrtar republikan i zgjedhjeve abstenoi nga frika se do ti hakmerret Presidenti Trump.

Epërsia e Biden ndaj Trump është 154.187 mijë vota gjë që e mundësoi certifikimin dhe dhēnjës fund të rezultatit të zgjedhjeve.

Tani mund të filloi edhe Tranzicioni i shumëpritur të cilin po e refuzonin dhe bllokonin Trumpistët, tranzicioni i cili do te duhej të fillonte para gati 3 javësh menjëher pas rezultatit preliminar të zgjedhjeve të 03 Nëntorit 2020.

spot_img

Most Popular

Recent Comments