Wednesday, May 27, 2020
Home KRYESORE Jo pandemia, por mendja e sëmurë e burrështetasve tanë mund t'i mbyllë...

Jo pandemia, por mendja e sëmurë e burrështetasve tanë mund t’i mbyllë kufijtë shqiptaro –shqiptarë!

Shkruan: Kim Mehmeti

E vëreni me çfarë lehtësie burrështetasit e ‘Shqipërive’ tona na ndajnë dhe i mbyllin kufijtë shqiptaro-shqiptarë?! Se sa shumë e dëshirojnë mos komunikimin dhe lëvizjen tonë të lirë?

‘Pandemi’ shkatërrimtare për shqiptarinë!

E në ndërkohë dekada me radhë përballemi me shpopullimin e trojeve shqiptare dhe ikjen e rinisë sonë, por asnjëri nga burrështetasit tanë nuk ndërmori asgjë që të na shpëtojë nga kjo ‘pandemi’ shkatërrimtare për shqiptarinë!

jemi të shëndoshë e të gjallë vetëm kur guxojmë dhe kur mendojmë!

Sidoqoftë, nuk duhet harruar se jemi të shëndoshë e të gjallë vetëm kur guxojmë dhe kur mendojmë! Dhe se nuk duhet lejuar të na shndërrojnë në kope që vepron ashtu siç i thuhet, por që nuk mendon!

Andaj le ta ngremë zërin e le të themi: jo pandemia, por mendja e sëmurë e burrështetasve të ‘Shqipërive’ tona mund të urdhërojë mbylljen e kufijve shqiptaro –shqiptarë, si të mos ishim i njëjti popull por armiq e sëmurë atje matanë kufirit, e që mund të na infektojnë edhe neve këtej kufirit!

Dhe le të mos sillemi si qyqarë të cilëve papritur u ka ardhur lajmi për diçka që ata nuk e kanë ditur: se janë të vdekshëm dhe se, edhe kur për ta kujdeset mjeku, jetëgjatësinë ua përcakton Zotit!

Pra mos harrojmë se edhe vdekja, e lë më sëmundja e rëndë, më lehtë përballen kur lirshëm mund ta vizitojmë njëri tjetrin dhe kur e ke pranë ilaçin më shërues: një dorë të dashur që e ledhaton dorën tënde të sëmurë! Kim Mehmeti

Call: +38349676773

Most Popular

Presidenti Thaçi kërkon Burgosjen e Kryeministrit Albin Kurti

Rexhep MYFTARIPublicist FB 26 Maj 2020 Sot u zyrtarizua kërkesa...

Kryeministri Kurti bisedoi me presidentin e Malit të Zi, z.Milo Đukanović

Prishtinë, 26 maj 2020  Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike...

Kryekuvendarja Vjosa Osmani takoi profesionistët e psikologjisë

26 Maj 2020 Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim një grup të profesionistëve nga...

Kryeministri Kurti takoi Kryetaren e KQZs, Z.Valdete Daka

Prishtinë, 25 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti sot priti në takim Kryetaren...

Recent Comments