Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeBotaEUFranca detyron testin PCR

Franca detyron testin PCR

Kriza e shtuar dhe ri-kthimi i infektimeve gjithandej Europës kanë shtuar edhe masat e ashpërsuara anti-Covid. Ato kanë detyruar autoritetet Franceze që të ndërmarrin masa të reja të detyrimit të bërjes së testit PCR para hyrjes në Francë.

Presidenti francez Emmanuel Macron u tha homologëve të tij të Bashkimit Evropian se Franca do të bëj testin PCR të detyrueshëm për të gjithë udhëtarët që vijnë në Francë nga e diela, përfshirë edhe nga vendet anëtare të BE.

Testi do të duhet të kryhet jo më vonë se 72 orë para nisjes për në Francë, tha ai pas një samiti të liderëve të BE.

spot_img

Most Popular

Recent Comments