Tuesday, November 29, 2022
spot_img
HomeTrendeKombëtareFaton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

Faton Macula me Gitare HandMade në Kengën e Re të Vesa Smolica.

28 Maj 2020

Vesa Smolica feat.Faton Macula

Perveç zerit te saj te bukur dhe kenges origjinale te Vesa Smolices e cila sipas Fatonit eshte Hit Veror dhe do te lansohet rreth datave 5-6-7 Qershor 2020, ne kete kenge dashnie e titulluar n’Shpirt, Faton Macula luan në nji Guitar e cila eshte pune dore dhe e punuar sipas kerkeses se tij nga mjeshtri Wyatt Wilkie.

Gitaret Wilkie kushtojn afërsisht $8000 ndërsa për Gitaren ne fjale Mjeshtri Wilkie kishte punuar rreth 1 vit per ta sjell tek Maestro Macula sipas kerkeses se tij. Se shpejti Macula pret edhe nji gitare tjeter nga mjeshtri i njejt. Ai me tutje shton se mes tij dhe Wilkie Guitars ka nje marreveshje te veçant dhe sipas saj Macula incizon gati te gjitha kenget ne studio dhe video spote me Artiste te njohur ne Amerike por edhe ata Shqiptar.

Faton Macula perveç artistëve Shqiptar ka punuar me disa nga artistet me te medhenj boteror sic jan Marc Anthony, Fantasia, Mary J Blige, A.Chal, Sy Smith etj etj.

Disa tinguj nga kenga n’Shpirt:

Nga punetoria e Wilkie Guitars:

spot_img

Most Popular

Recent Comments