Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeKRYESORECrypto Valutat bazohen n'Asgjë!

Crypto Valutat bazohen n’Asgjë!

21 Maj 2022

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde tha se kripto-valutat "bazohen në asgjë" dhe duhet të rregullohen për t'i larguar njerëzit nga spekulimi mbi to me kursimet e tyre të jetës.

Sipas saj, Euro dixhitale do të jetë ruajtëse më e sigurt e vlerës monetare, thotë presidentja e BQE.

Komentet vijnë pas levizjeve të fundit të trazuara nga rënja e vlerës së kripto-valuta në tregjet botërore.

lexo shkrimin e plotë këtu: Bloomberg

spot_img

Most Popular

Recent Comments