Wednesday, May 27, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

U.d Ministri Sveçla vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës

U.d Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Xhelal Sveçla, vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës, ku u prit nga Myftiu,...

Kryeministri Kurti u premtoi ndihmë Therandës e Mamushës

Therandë, Mamushë, 21 maj 2020 Kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Bujqësisë, Pylltarisë...

Kryeministri Kurti bisedoi me Presidentin e Maqedonisë z.Stevo Pendarovski

Prishtinë, 21 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti sot zhvilloi një bisedë telefonike...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, sot ka vizituar Qendrën e Inovacionit të Kosovës (ICK). Ajo ka përgëzuar ICK-në për...

Ministri Mustafa shoqëron Kryeministrin Kurti në komunat e prekura nga breshëri

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka shoqëruar sot Kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin në vizitë tek...

LDK e preu n’Besë popullin e Kosovës.

Rexhep MYFTARIPublicist FB Së pari kërkuan Besë, pastaj i than popullit të...

Mërgata gjithmonë me Kosovën

Shkruan: Shukri Ymeri Kryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar  Lobi Euro-Atlantik Shqiptar, me shqetësim është duke i përcjellë zhvillimet politike...

Vjosa Osmani kundër çdo lloj ndryshimi territorial

https://youtu.be/U1h7VwVQKAc Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një telekonferencë me akterë të...

Qeveria Kurti: €3.5mil. për Punëtorët e Trepçës

https://www.facebook.com/58483591999/posts/10156841990927000/?vh=e Qeveria merr 2 vendime të rëndësishme për Trepçën Sot, Kryeministri Kurti së bashku me...

Kryekuvendarja Osmani takoi ambasadorin norvegjez Jens Erik Grondahl

Në një takim me ambasadorin norvegjez Jens Eerik Grondahl, kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani e ka njoftuar atë për aktivitetet aktuale...

Garda Vullnetare Shqiptare kërcënon Kryeministrin Kurti

Reagimi i Kryeministrit Kurti ndaj Kercenimit "Garda Vullnetare Shqiptare" https://www.facebook.com/groups/514061489305891/permalink/569390720439634/ Kërcënimi ndaj meje nga e...

Ministri Reka foli në debatin e Columbia University: “The Future of Kosovo”

https://youtu.be/U1h7VwVQKAc David Phillips: “Populli amerikan nuk ka mik më tË mirË se shqiptarËt kudo qË janË”
- Advertisment -

Most Read

Presidenti Thaçi Euroskeptik, Radikal dhe jo-Racional

27 Maj 2020 Prof. Sabri Kiçmari e cilëson Presidentin e Kosovës në mes tjerash duke përdorur fjalët Euroskeptik, Radikal...

Kryeministri Kurti vizitoi vullnetarët në Qendrën e Thirrjeve për COVID 19

Prishtinë, 26 maj 2020 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri në...

Presidenti Thaçi kërkon Burgosjen e Kryeministrit Albin Kurti

Rexhep MYFTARIPublicist FB 26 Maj 2020 Sot u zyrtarizua kërkesa...

Kryeministri Kurti bisedoi me presidentin e Malit të Zi, z.Milo Đukanović

Prishtinë, 26 maj 2020  Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike...