Wednesday, July 15, 2020
Home KRYESORE

KRYESORE

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së (video)

https://youtu.be/SF4fL4__nnM Këtë vit, ambasada e Shteteve të Bashkuara feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit...

Urimi i Kryetares së Kuvendit të Kosovës, dr.Vjosa Osmani për Ditën e Pavarësisë së ShBA-ve

Osmani: Miqësia me Amerikën, referencë e përhershme e Kosovës Për nder të 244 vjetorit të Pavarësisë së Shteteve të...

Mesazh i Kryeministrit Hoti me rastin e 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë një mesazh urimi për popullin dhe qeverinë amerikane me rastin e 4 Korrikut...

Lobi: 2 Korriku ditë e rëndësisë historike për Kosovën

Shukri Ymerikryetar i Lobit Euro-Atlantik Shqiptar  2 Korrik 2020

Presidenti Francez Macron bllokues i Liberalizimit për Kosovën

30 Qershor 2020 Viola von Cramon raportuesja e BEs për Kosovën në një shkëmbim cicërimash me z.Grenell dhe z.Pacolli...

Rreth 20 Zyrtar Republikan do të votojnë për Joe Biden

23 Qershor 2020 Siç raporton Reuters, janë bërë bashkë rreth 20 ish-zyrtar Republican me poste te larta në administratat...

Ylfete Fanaj zgjedhet Presidente e Kantonit Luzern/Zvicërr

23 Qershor 2020 Ylfete Fanaj fiton në Kantonin e Luzernit të Zvicrrës dhe zgjedhet Presidente e ketij Kantoni. Ajo...

VV: Çon në Gjykatë Kushtetuese vendimet antikushtetuese te Presidentit

Sot, Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së vendimeve antikushtetuese të Presidentit të Republikës...

VV: Qeveria heq dorë nga sovraniteti dhe integriteti

Mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë duke e trajtuar Kosovën edhe efektivisht si pjesë të saj, është cenim i integritetit dhe...

Bravo Grenell e gjete “Fajtorin” Kurbanin

19 Qershor 2019 Në një intervistë për Fox News Richard Grenell përfaqsuesi i Presidentit Trump për Kosovën e gjeti...

Miroslav Lajcak: Shihemi në Bruksel

19 Qershor 2020 Miroslav Lajcak rrumbullakoi vizitën 3 ditore në Kosovë me ç’rast u taku me liderët kryesor nga...

Kryeministri Hoti Forumi i Liderëve të partive politike

Prishtinë, 18 qershor 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takimin e...
- Advertisment -

Most Read

KRIJOHET DEGA E RE E VATRËS NË MANHATTAN

Dalip GrecaGazeta Dielli - VATRA New York Të shtunën, 11 Korrik 2020,...

Drita Gjongecaj: Ruajtja dhe Trashëgimi i Gjuhës Shqipe, Detyrë e Çdo Shqiptari

Drita Gjongecaj është një intelektuale e mirintegruar në botën amerikane. Pas kualifikimeve të nevojshme në sistemin e arsimit të Nju-Jorkut, arriti të...

David L. Phillips sulmon ashpër të Dërguarin e Trump Richard Grenell

David L.Phillips drejtori i institutit për ndërtimin e paqes dhe të drejtat e njeriut me bazë në Columbia University në New York...

Kryeministri Hoti takoi Presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik 2020 Sot në Pallatin Elysee në Paris, Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri...