Sunday, April 2, 2023
spot_img
HomeKRYESOREBritania e Madhe Guxim dhe Kompromise, Kosova t'i forcojmë marrëdhëniet dypalëshe

Britania e Madhe Guxim dhe Kompromise, Kosova t’i forcojmë marrëdhëniet dypalëshe

Nga takimi mes sekretarit për punë të jashtme James Cleverly dhe Kryeministritë të Kosovës Albin Kurti mësuam se ishte diskutuar sipas Britanezit për Marrëdhëniet Kosovë-Serbi dhe nevoja për guxim dhe kompromise në dobi të njerëzve të të dy vendeve ndërsa sipas Kosovarit që t’i forcojmë marrëdhëniet dypalëshe.

Më poshtë janë cicërimat nga takimi.

Previous article
spot_img

Most Popular

Recent Comments