Tuesday, November 29, 2022
spot_img
HomeKRYESOREBob Dole ballafaqohet me Kancerin

Bob Dole ballafaqohet me Kancerin

Miku i Shqiptarve senatori Bob Dole në moshë të shtyer është duke u ballafaquar me kancer të mushkërive

Mjekimi i 97 vjeçarit do të filloj të hënën e javës që vjen ndërsa në një deklaratë publike ai theksoi se u diagnostikua me kancer të mushkërive në fazën e katërt. “Trajtimi im i parë do të fillojë të hënën. Sigurisht që kam disa pengesa por unë gjithashtu e di se i bashkohem miliona amerikanëve që përballen me sfida të konsiderueshme shëndetësore.”

Ai kishte shërbyer në senat për 27 vite dhe gjithashtu kishte qenë kongresman në vitet 1961-1969.

spot_img

Most Popular

Recent Comments