Thursday, December 1, 2022
spot_img
HomeKRYESOREBill Belichick refuzon Medaljen Presidenciale nga Trump

Bill Belichick refuzon Medaljen Presidenciale nga Trump

Bill Belichick Trajneri i ekipit të futbollit Amerikan Patriots, refuzon ta marr Medaljen Presidenciale të Lirisë e cila ipët për arritje jetësore.

Trajneri i New England Patriots e kishte përkrahur mikun e tij Donald Trump në garën presidenciale në vitin 2016 duke theksuar se Nuk jam njeri Politik mirëpo kam raporte të mira miqësore me Kandidatin Trump.

Belichick mban rekordin e fitoreve si trajner i Patriots, ai është trajner i ketij ekipi që nga viti 2000 ndërsa si trajner kryesor i ka fituar 6 kampionate Super Bowls.

Pas ngjarjeve të fundit në Washington kur u vandalizua Kongresi Amerikan, shumë miq e përkrahës të Presidentit Trump i dolën kundër dhe janë duke u distancuar nga veprimet e tija.

spot_img

Most Popular

Recent Comments