Sunday, April 2, 2023
spot_img
HomeKRYESOREBiden kryeson me Wisconsin dhe Michigan ndërsa Trump në Pensilvania

Biden kryeson me Wisconsin dhe Michigan ndërsa Trump në Pensilvania

Siç raporton CNN lidhur me rezultatet e reja rreth zgjedhjeve në Shtetet Wisconsin, Michigan dhe Pensilvania, Joe Biden është më afer fitores në dy të parat ndërsa Trump në Pensilvania.

Mirëpo në Pensilvania kan mbetur edhe me shumë se 1 milion vota të numrohen dhe sipas vendimit të Gjykates Supreme do të pranohen edhe fletvotimet me kusht edhe 3 ditë pas ditës së zgjedhjeve por edhe qindra mijëra fletëvotime të Forcave Ushtarake të cilat pritet të vijnë deri të Martën e javës së ardhme sipas ligjit të Shtetit Pensilvania.

spot_img

Most Popular

Recent Comments