Monday, December 5, 2022
spot_img
HomeKRYESOREAmerika e Trump sikur Turqia e Sulltan Erdoganit!

Amerika e Trump sikur Turqia e Sulltan Erdoganit!

Ron Brownstein redaktor i revistes The Atlantic e cileson Presidentin Trump dhe politiken e tij sikur te ishte nga ndonje vend i lindjes dhe specifikisht e krahason me rezhimin e Erdoganit te Turqisë.

Ai nder te tjera ne CNN ne emisionin e Chris Cuomo thot se Amerika e Trump eshte sikur Turqia e Erdoganit.

Me shume rreth Ron Brownstein mund te lexoni ketu:

https://twitter.com/ronbrownstein?s=21

spot_img

Most Popular

Recent Comments