Thursday, December 8, 2022
spot_img
HomeKRYESOREAkuzohet AMAZON për anshmëri ndaj djathtistëve

Akuzohet AMAZON për anshmëri ndaj djathtistëve

Platforma PARLER, platformë kjo mediale sociale e cila favorizon të djathtën ekstreme, padit gjigantin teknologjik Amazon, duke thënë se vendimi i Amazon për ta larguar nga Serverat e tyre platformën PARLER është “goditje vdekjeprurëse” për këtë platformë e cila po grumbullonte rreth vetës edhe më shumë Trumpista pas vandalizimit të Kongresit Amerikan.

Ditë më parë Parler u largua edhe nga dyqani i aplikacioneve të Apple dhe Google Play.

spot_img

Most Popular

Recent Comments