Friday, December 9, 2022
spot_img
HomeBota5000 të Arrestuar në Rusi

5000 të Arrestuar në Rusi

Gjatë vikendit në Rusi vazhduan Protestat në mbrojtje të opozitarit Alexei Navalny i cili po mbahet padrejtësisht në arrest.

Në sheshin kryesor St.Peterburg të kryeqytetit Rus në Moskë u tubuan mijëra qytetar të cilët brohorisnin ‘Putini është Vrasës, Navalny është Hero’.

Policia Ruse goditi me shkopa dhe shpërndau qytetarët duke i mbyllur me këtë rast edhe të gjitha rrugët e qarkullimit që qojnë deri tek Kremlin përfshirë edhe ato të metrosë.

Lirimin e Navalny e kanë kërkuar sekretari i shtetit Amerikan Antony Blinken dhe Ministri i punëve te jashtme te Britanisë së Madhe Dominic Raab

spot_img

Most Popular

Recent Comments