Thursday, December 8, 2022
spot_img
HomeBotaEU4 Tenisere nga Kosova në Turnirin Botëror

4 Tenisere nga Kosova në Turnirin Botëror

🎾 15 – 19 Qershor mbahet Turniri Botëror i Tenisit Billie Jean King Cup në Lituani.

Këto janë Tenisere e Kosovës Adrijana Lekaj, Donika Bashota, Vesa Gjinaj dhe Aja Broqi në krye me kapitenin Osman Reçica.

🇽🇰Kosova gjindet në grupin C dhe në fazen e grupeve do të përballet me 🇱🇹Lituanin dhe 🇳🇬Nigerinë. Kujtojmë se dy shtetet fituese nga 21 sosh të grupit lll të Billie Jean King Cup do të kualifikohen tutje.

spot_img

Most Popular

Recent Comments