Monday, December 5, 2022
spot_img
HomeBotaEU300mil. Vaksina Anti-Covid

300mil. Vaksina Anti-Covid

Sipas Ursula von der Leyen, Komisioni Europian do të autorizojë blerjen e 300 milion dozave të vaksinës Anti-Covid19 të zhvilluar nga BioNTech dhe Pfizer.

Vaksina e sigurt dhe efektive është qëllimi i EU në mposhtjen e koronavirusit dhe kthimit në normalitet.

Ajo më tutje theksoi se sapo të jetë vaksina në dispozicion, do t’iu shpërndahet shteteve të EU proporcionalisht.

Shiqoni më poshtē video adresimin e saj lidhur me këtë çështje.

spot_img

Most Popular

Recent Comments